Американецът Ноа Лайлс за няколко минути си мислеше, че е заблудил всички и е постигнал нов невероятен световен рекорд на 200 метра. По време на "Игрите на вдъхновението" той измина пробяфана от него дистанция за време от 18'90 секунди.

Това щеше да бъде огромно подобрение на рекорда, който се държи от Юсейн Болт (Ямайка) от 19.19 секунди, постигнат на световното първенство през 2009 година.

Личното постижение на Лайлс е отлично - 19.50 секунди и то при силен попътен вятър, така че резултатът моментално бе оспорен от всички специалисти. "Това не може да е вярно. Дори той вдигна ръцете си във въздуха, чудейки се какво става", заяви коментаторът на BBC Стив Крам.

5 минути по-късно всичко стана ясно. Световният шампион Лайлс бягаше самостоятелно във Флорида и се оказа, че е стартирал от грешния коридор, с което е избягал 15 метра по-малко от своите съперници на останалите писти.

Случилото се бе доста голям срам за организаторите на състезанието, които разчитаха на телевизионните и измервателни технологии, за да проведат голямо атлетическо състезание във времената на пандемия.

Участниците се състезаваха от различни писти по света като стартовият им сигнал бе даден едновременно, а самото им бягане бе излъчвано с разделен екран помежду им.

Така Лайлс завърши далеч пред Кристоф Льометър и Чуранди Мартина, които бягаха съответно от Швейцария и Нидерландия. В последствие обаче Лайлс беше дисквалифициран и победата отиде за Льометър. Победителите във всяка надпревара получиха по 10 хиляди долара.