Легендата на британската лека атлетика Мо Фара завърши четвърти в последното си състезание в Лондон. Олимпийският шампион участва в надпреварата "Big Half".

40-годишният Фара ще приключи кариерата си следващия уикенд на "Great North Run", след като спечели четири златни олимпийски медала от Игрите в Лондон 2012 и Рио 2016.

Последните резултати на атлета в столицата на Великобритания бяха осмо място на 10 километра в "Great Manchester Run" през май и девето в Лондонския маратон месец по-рано.

"Big Half" беше последен старт на Фара в Лондон, а финалното състезание в кариерата му ще бъде "Great North Run" следващия уикенд.

Британецът Джак Роу стана първи в състезанието при мъжете с време 1:01:08 час, изпреварвайки сънародника си Махамед Махамед, който финишира за 1:01:16. Мо Фара завърши с време 1:02:43.

Кали Такъри спечели надпреварата при жените на "Big Half".