Милка Михайлова от Дунав (Русе) и Константин Василев от Стратеш Атлетик (Ловеч) са новите шампиони на България по планинско бягане.

В дългата дистанция проведена около Тетевен, Милка Михайлова пробяга 30км за 3:47.4 часа. След нея се класира Христина Козарева от Керамик (Елин Пелин) с време 4:00.5 часа. Бронзът остана за друга състезателка на Елин Пелин, Надежда Асенова с 4:36.3 часа.

Константин Василев пробяга същата дистанция за 2:55.1 часа. Александър Василев, състезаващ се за Юниверсал финишира за 3:00.1 часа. Бягащият за луковитския отбор Атлетик 90, Георги Георгиев допълни местата на почетната стълбичка с 3:29.3 часа.

Това състезание беше генерална репетиция за Балканското първенство, което ще се проведе на същото място на 10-ти юни. Вчера бяха определени и бегачите, представляващи България на предстоящия регионален спортен форум.