Австралийската копиехвъргачка Келси-Лий Барбър изненада дори себе си. Тя изпрати уреда на 66.56 метра в последния си опит от финала на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар) и грабна златния медал в дисциплината.

Ивет Лалова се класира на финал на 200 метра в Доха

Българката бе първа "губеща"

Преди шестите хвърляния Барбър де намираше на най-нежеланото от атлетите четвърто място. Голямото разочарование остана за двете китайски състезателки Лиу Шиунин, останала втора с 65.88 метра и Лю Хуихуи, задоволила се с бронз с 65.49 метра. Хуихуи водеше през цялото време, но за второ поредно Световно първенство беше изместена от лидерската позиция в последните опити.

Снимка 445633

Европейската шампионка Кристин Хусонг беше от фаворитките за златото, но в края остана четвърта с 65.21 метра. И така за първи в историята на Световни първенства и олимпийски игри няма медалистка от Стария континент в дамското копие.

Само кубинките Ослейдис Менендес и Мария Колон, както и легендарната американка Милфред Дидриксон през 1932 година са отнасяли златните медали извън Европа.