По-малко от 100 дни преди Олимпийските игри в Лондон атлетите навлизат във върхова спортна форма. На състезанията Ямайка интернешънъл в Кингстън  бяха поставени няколко изключително високи постижения.

Три спринтьорки слязоха под 11.00 сек на 100 метра. Световната шампионка от 2011 г. Кармелита Джетър (САЩ) записа най-добро постижение в света за сезона, след като заслужи победата с 10.81 сек. Кели-Ан Баптист (Тр. и Т.) стана втора с 10.86 сек и подобри националния рекорд на своята страна. На третото място финишира Керън Стюърт (Ям) – 10.98 сек.Това са и първите бягания през сезона под гросмайсторската норма от 11 секунди.

В спринта на 200 м Йохан Блейк (Ям) също постави нов резултат №1 за годината. Световният шампион на 100 м финишира за 19.91 сек. Това беше първи старт на Блейк на 200 м за 2012 г. До момента той беше откривал сезон с най-добро постижение от 20.30 сек.

Най-добър резултат в света за сезона беше постигнат и в бягането на 400 метра при жените, където победата извоюва Новлин Уилямс-Милс (Ямайка) с 49,99 сек. Втора завърши световната шампионка Саня Ричардс-Рос (САЩ) с 50,11 сек, а третото място зае олимпийската шампионка от Пекин 2008 Кристин Охуруогу (Великобритания) с 50,93 сек.

Изключително силно беше и бягането на 100 м с препятствия.Бриджит Фостър-Хилтън (Ям) даде най-доброто си време от две години насам и заслужи първото място с 12.51 сек. Завърналата се от майчинство канадка Присила Лопез-Шлип стана втора с 12.64 сек, а британката Тифъни Портър даде постижение от 12.65 сек за третото място.

Американката Бианка Найт извоюва победата на 200 м, побеждавайки олимпийската шампионка на 100 м Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) с 22,49 сек срещу 22,53 сек, а третото място зае Шалонда Соломон (САЩ) с 22,82 сек.

Двукратната световна шампионка в скока на дължина в зала Бритни Рийз (САЩ) спечели надпреварата в сектора с 6,56 метра. Сънародникът й Рийз Хофа беше над всички в тласкането на гюле с 20,71 м.