Инна Ефтимова спечели бягането на 100 м на турнирa „Нови Звезди” в София и покри норматив за участие на европейското първенство в Цюрих през август, съобщи bgathletic.com.

Това беше първо състезание за Ефтимова след като изтърпя наказание с лишаване от състезателни права за две години, заради употреба на допинг.

Атлетката на Валя Демирева победи във финала на дисциплината на стадиона на НСА с 11.40 сек, но при вятър от 2.6 м/сек. Преди това в сериите Ефтимова даде време от 11.45 сек (+0.8 м/сек), с което си осигури старт на най-голямото европейско атлетическо събитие за сезона. Квотата е 11.60 сек.

На второ място днес се класира шампионката на България на 60 м Полина Кираджиийска с 12.18 сек, а трета е Галина Николова с 12.32 сек.