Продължава гласуването за Атлет на България 2013. За 16-ти път специализираното издание за българска и световна лека атлетика списание „Атлетика" организира за класацията, която да определи Атлет №1 на страната.

В тазгодишното издание на анкетата фаворити за победата са Георги Иванов, Ивет Лалова и Габриела Петрова.

Иванов и Лалова станаха най-добре представителите се български атлети на световното първенство в Москва, а Петрова пък донесе единствената за страната ни титла от голямо състезание.

В допитването участват журналисти и експерти, следящи от близо случващото се в българската лека атлетика.

Георги Иванов, който е печелил приза през 2004-та година стана осми на шампионата в руската столица и на няколко пъти през сезона постави национални рекорди в тласкането на гюле.

Ивет Лалова е грабвала приза четири пъти, а през този сезон записа две девети места на 100 м и 200 м шампионата на планетата в Москва.

21-годишната Габриела Петрова не е станавала Атлетка на България, но през 2013-а спечели златния медала на троен скок на европейското първенство за девойки под 23 години. Това, обаче остава единственото постижение на състезателката на Атанас Атанасов, след като тя не успя да покрие норматив за световното в Русия.