Георги Иванов тласна гюлето за второ място във финалния турнир от Диамантената лига в Брюксел.

Националният ни рекордьор записа стабилно състезание, като най-добрия му опит беше 20.95 м. Той беше лидер в класирането до третия опит на световния вицешампион Райън Уайтинг (САЩ). Американецът регистрира 21.45 м и с този резултат заслужи първата позиция днес и 4-каратовия диамант като краен победител в дисциплината за сезона.

Иванов започна надпреварата в белгийската столица с фаул. След това тласна 20.80 м, 20.95 м, 20.94 м, пак направи фаул, за да завърши с 20.39 м.

Уайтинг имаше само два успешни опита в сектора - 19.78 м и 21.45 м. Американецът събра общо 26 точки за безапелационното първо място в диамантеното подреждане в тласкането на гюле през сезона.

Бронзовият медалист от първенството на планетата Дилън Армстронг (Кан) остана четвърти с 20.76 м. Ладислав Прашил (Чех) зае третата позиция в надпревара с 20.79 м.

В сектора за троен скок Златозар Атанасов се класира на шесто място в дебюта си на турнир от най-авторитетната атлетическа верига - Диамантената лига. Състезателят на Атанас Атанасов записа 16.34 м в надпреварата в Брюксел.

Пловдивчанинът регистрира най-силния си скок в шестия опит, а преди това се отчете с 15.59 м, фаул, 16.28 м, 16.16 м и 16.26 м, отчита bgathletic.com.

Победител стана Теди Тамго (Фр). Световният шампион скочи 17.30 м и изпревари олимпийския златен медалист Крисчън Тейлър (САЩ), който се приземи на 16.89 м и спечели генералното класиране на дисциплината.

Трети в Белгия се нареди Уил Клей (САЩ)  с 16.88 м, а четвърти е Педро Пабло Пикардо (Куба)  с 16.55 м. Преди Заро завърши и Йоан Рапиниер (Фр) с 16.54 м.