Двукратният световен шампион на 400 метра Джереми Уоринър (САЩ) спечели първото място в същата дисциплина при мъжете на турнира Гран при по лека атлетика в японския град Осака.

Той постигна време 44.69 секунди като изпревари Юцо Канемару (Япония) - 45.16 секунди и Шон Роу (Австралия) - 45.32 секунди. Уоринър, трикратен олимпийски медалист, иска да защити титлата си в тази дисциплина на световното първенство по лека атлетика в Берлин през август.

"Малко стегнато бягах днес, но съм доволен от себе си. До Берлин има още много време. Убеден съм, че мога да защитя титлата си", каза след състезанието Уоринър.

Американецът, който е олимпийски вицешампион в този дисциплина от Пекин 2008, спечели в Осака и миналата година с време 43.45 секунди.

В другите дисциплини Наоки Цукахара (Япония) спечели спринта на 100 метра при мъжете с време 10.143 секунди. Той бе с 16 стотни по-бърз от Родни Мартин (САЩ). Трети с 10.33 секунди е Брайън Дзингай (Зимбабве).

Американецът Керън Клемент, световен шампион и олимпийски вицешампион, спечели бягането на 400 метра с препятствия с време 48.60 секунди, а втори с 48.68 остана Тристан Томас (АВстралия).

При жените на 400 метра с препятствия на първите две места завършиха представителки на САЩ. Първа е Шийна Тоста с 54.64 секунди, а втора - Тифани Рос Уилямс с 55.62 секунди