Двама български лекоатлети получиха специални покани и ще участват на предстоящото Европейско първенство в Берлин.

Мирела Демирева и Габриела Петрова са най-големите ни надежди за медали от Европейското

Мъжете ще участват на олимпийски принцип

От Европейската атлетическа асоциация са уведомили БФЛА, че след получаването на финалните заявки техническите делегати отправят покани към Денис Ерадири в скока на дължина, Иво Балабанов в бягането на 3000 метра с препятствия и Денис Димитров в спринта на 200 метра.

Димитров има квота за първенството за 100 метра и така ще може да бяга и в по-дългия спринт, където заема 82-ро място в Европа за сезона с време 20.92 секунди.

Денис Ерадири остана само на 9 сантиметра от квалификационния норматив от 8 метра. Със своите 7.91 метра той заема 28-място в европейската ранглиста за сезона.

Иво Балабанов спечели държавното първенство в бягането на 3000 метра с препятствия с време 8:53.76 минути. Постижението му е с по-малко от 10 секунди от феноменалния дамски световен рекорд на кенийката Беатрис Чепкоеч от 8:44.32 минути, постигнат на 20 юли в Монако.