Дилян Захариев остана осми във финала на дълъг скок на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Хенгело, Холандия.

Захариев, който идният вторник ще навърши 19 години, завърши с резултат от 7,47 метра, които преодоля при третия си опит. Личното постижение на Захариев е от 7,49 метра.

Европейски шампион със 7,78 метра стана французинът Оливие Юе. Втори със 7,61 метра остана руснакът Иван Слепов, а бронзът спечели португалецът Маркуш Калдейра.

Захариев скочи в първия си опит 7,34 метра, след това направи фаул. При четвъртият си скок българинът преодоля 7,39 метра, а след това 7,21 метра.

С представянето на Захариев българското участие на турнира завърши. В Хенгело българските атлети спечелиха сребърен и два бронзови медала. Инна Ефтимова остана втора на 100 метра и трета на 200 метра, а Мирела Демирева завърши трета в скока на височина при девойките.