Румънката Анжела Мурешану спечели титлата в скока на дължина на престижния турнир "Самарско знаме", който се провежда в Стара Загора. Мурешану заслужи първото място с опит от  6,45 метра.

Втора остана Габриела Петрова, която скочи 6,42, а трета се нареди световната шампионка за девойки в тройния скок -  Александра Начева с 6,27 метра.

Снимка 429249

Младата надежда на домакините Елеонора Драгиева успя да покрие норматив за участие на европейското до 23 години, като преодоля 179 см.

Снимка 429248

Тихомир Иванов остана втори в скока на височина с 219 см. Първи стана Андрей Скабейка (Беларус) с 223 см. Братът на Тихомир - Михаил си направи лично постижение от 210 см.

Снимка 429250

Денис Димитров защити титлата си на 100 метра, спирайки хронометъра на 10,2 секунди.

3000 метра жени Маринела Нинева 10:02,6 мин

Елитни атлети идват в Стара Загора за международния атлетически турнир "Самарско знаме"

Състезанието ще се проведе на 15 юни от 17.00 часа на стадион "Берое" при вход свободен.