Силвия Дънeкова (СКЛА Нови Пазар) и Йоло Николов (СК Атлет - Мездра) спечелиха най-дългите дистанции на шосеен пробег „25-и септември" в Добрич.

Дънекова измина разстоянието от 2700 м за 8:28 мин. Във възрастовата група бяха включени жени и девойки старша възраст и подгласнички на елитната ни атлетка станаха девойките Моника Георгиоева (Локомотив 2010 - Г. Оряховица) и Милица Мирчева (СК Атлет - Мездра). Георгиева финишира за 8:31 мин, а Мирчева - за 8:46 мин.

Мъжете и юношите старша възраст също се състезаваха заедно. Николов и неговите състезатели Иван Попов и Митко Ценов пробягаха 3600 м заедно, за да разпределят медалите в последните метри. Финиширайки хванати за ръце, те получиха класиране с минимална разлика във времето. Николов заслужи зтания медал след 10:23 мин, Попов - сребърния и 10:24 мин, а Ценов се окичи с бронза и 10:25 мин.