Бившият световен рекордьор на 100 метра Асафа Пауъл се завърна с 10.30 сек (-0.8 м/сек) на пистата, след като наказанието му за допинг беше намалено на шест месеца от Спортния арбитражен съд (КАС).

Ямаецът раздели третото място в третата серия на 100 м на международния атлетически турнир в Люцерн (Швейцария) с Кестън Бледман (Тринидад и Тобаго). Победител в неговата серия стана сънародникът му Джулиан Форте с 10.24 сек, а преди него се нареди още Антоан Адамс (Сейнт Китс и Невис) с 10.29 сек.

С първо време на турнира в Люцерн на 100 м завърши победителят във втората серия Кемар Хайман (Кайманови острови), който спря хронометрите на 10.23 сек. В общото подреждане Пауъл раздели четвъртото място с Бледман и американеца Марвин Брейси. Това беше първо състезание за Асафа от година насам. Той получи 18-месечно наказание за употреба на забранени стимуланти, след като даде положителна проба за оксилофрин на националния шампионат на Ямайка миналата година, но само преди броени дни КАС намали наказанието на 6 месеца.