Американските атлети изстреляха страната си на безапелационното първо място в класацията по медали след световното първенство в зала „Ерго Арена" в Сопот (Пол).

САЩ оглави подреждането с общо 12 медала, 8 от които златни, 2 сребърни и 2 бронзови.

Русия и Етиопия са подгласниците. Двете държави имат по 5 отличия, но руснаците спечелиха три златни срещу два на етиопците. Сборная има и два сребърни, а африканците - две втори места и едно трето.

Общо 29 държави класираха свои атлети в тройката в изминалите три дни на състезания в „Ерго Арена".

България не спечели медал за второ поредно световно първенство в зала. В Сопот бяхме представени от двама атлети - Георги Иванов се класира пети, а Радослава Мавродиева - 18-а.

Последното ни отличие от такъв форум донесе Ваня Стамболова през 2010 г., когато стана трета на 400 м.