Мениджърът на Арсен Арсен Венгер направи интересно обобщение за организацията в клуба.

Френският специалист обяви, че политиката за заплатите в тима приличат много на социалистически модел. Венгер разясни, че няма големи разлики между месечните възнаграждения на играчите.

„Ние плащаме много добре на нашите футболисти. Аз направих всичко възможно, за да стане така, че всички, които работят в Арсенал, да получават добри пари. Моят принцип е железен - да се заплаща доби, но разумни пари. Понякога се случва някои да получават малко повече, но разликата не е голяма. Ние нямаме играчи със заплата от например 200 000 паунда на седмица. Ако даден клуб иска да е на печалба, не трябва да пръска излишно пари".

„При нас равенството към отношението и заплащането на играчите е от много важно значение. Мога да кажа, че при нас се практикува един социалистически модел", обяви Арсен Венгер.