Отборът на Арсенал едва не сбърка при домакинството си на Суонси, в мача между двата състава от 8-ия кръг на Висшата лига.

На "Емиратс Стейдиъм" лондончани се поздравиха с победа с 3:2, след доста драматичен сблъсък със своите гости.

Нищо не предполагаше подобно развитие на мача, като с два гола, отбелязани в рамките на 6 минути - между 26-ата и 32-ата, Уолкът даде заслужено (до този момент) предимство на състава си.

Седем минути преди почивката Сигурдсон върна интригата в мача, с попадение за 2:1.

След 57 минути игра Йозил покачи на 3:1 и това всъщност се оказа решителният момент за домакините, тъй като 9 минути след това Бастон вкара за 3:2, запазвайки напрежението до последния съдийски сигнал.

В 68-ата минута Джака бе изгонен, принуждавайки мениджъра на домакините Арсен Венгер да хване главата си с двете ръце, но все пак нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Така Арсенал се изравни на върха с временния лидер Манчестър Сити, като и двете единайсеторки разполагат с по 19 точки.

Суонзи остава едва 18-и.

Това беше шестата поредна победа в първенството за лондончани.

Те не бяха убедителни срещу Бърнли преди паузата за международните мачове и спечелиха с нередовен гол и късмет, като и днес неприятната ситуация едва не се повтори.