Отборът на Арсенал стартира успешно новия сезон в английската Висша лига.

Тимът се надяваше да покаже още при гостуването си на Нюкасъл, че е готов да бъде сериозен претендент за Топ 4 през този сезон. До известна степен това бе заявено, след постигнатия успех на "Сейнт Джеймсис Парк".

"Артилеристите" се наложиха с минималното 1:0, след попадение на Пиер-Емерик Обамеянг през второто полувреме.

Снимка 421695

Източник: Twitter

Унай Емери имаше сериозни проблеми заради липсата на някои основни футболисти, докато участието на други не бе сигурно до последния момент.

Ситуацията в защитата се очаква да бъде подобрена с идването на Давид Луис, който обаче днес започна на резервната скамейка.

Сензацията е факт: Давид Луис премина в Арсенал

Предаде Челси заради големия градски съперник

В същото време напрежението в Нюкасъл бе достатъчно голямо и феновете показаха недоволството си за пореден път, като част от местата по трибуните останаха празни. Това постави под сериозен натиск новият мениджър Стив Брус.

Рекордната покупка на домакините Жоелинтон се представи на добро ниво днес, като демонстрира характер и борбеност при всяка възможност за това.

Настоятелността на атакуващите футболисти на Арсенал обаче се оказа определяща, като в 58-ата минута тя доведе до очаквана промяна на резултата.

Мейтланд-Найлс проби по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където с две страхотни докосвания Обамеянг не остави шансове на вратаря на съперника.

Снимка 401316

Единственото по-опасно положение за домакините бе през първото полувреме, когато Шелви стреля в гредата от много далечна дистанция.

Статистиката на Брус срещу лондончани остава повече от неприятна: 20 загуби и само 2 победи в 28 мача, като единствените му триумфи са с Бирмингам през 2005 и със Съндърланд през 2009.