Отборът на Арсенал постигна втора победа от началото на сезона в Премиър лийг, след като се наложи с 1:0 над Кристъл Палас на "Селхърст Парк" в двубой от втория кръг. "Артилеристите" доминираха през първата част, но Еди Нкетия пропусна две големи възможности.

В първата ситуация той нямаше и късмет, тъй като ударът му срещна гредата. Младият нападател се реваншира, след като изработи дузпа след почивката.

Звездата на тима Мартин Йодегор беше точен и даде аванс на Арсенал в 54-ата минута.

Арсенал проявява интерес към Ансу Фати

Последната третина от двубоя обаче бе много трудна за гостите, след като в 67-ата минута Томиясу получи втори жълт картон и остави Арсенал с човек по-малко. Кристъл Палас упражни натиск.

Домакините също поискаха дузпа след едно падане на Езе в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

В крайна сметка численото превъзходство и натиска не дадоха резултат и "орлите" трябваше да се примирят със загубата.

Така Арсенал се присъедини към Манчестър Сити и Брайтън, които единствени до момента бяха записали две победи след първите два кръга и имат по 6 точки в актива си.