Гол на резервата Кай Хаверц осигури трудния и ценен успех за Арсенал с 1:0 при гостуването срещу Брентфорд в лондонския сблъсък от 13-ия кръг на Премиър лийг.

"Артилеристите" продължават да са на първо място в класирането с 30 точки, изпреварвайки шампиона Манчестър Сити, който по-рано днес завърши 1:1 у дома с Ливърпул.

В самия край на първата част попадение на Леандро Тросар беше отменено заради засада след консултация с ВАР.

В 77-ата минута Нийл Мупай беше близо до това да се разпише в полза на домакините, но радостта беше за Арсенал. Хаверц се възползва от асистенция на Букайо Сака и с глава осигури втори пореден успех в полза на Арсенал.

Брентфорд заема 11-та позиция с 16 точки. "Пчеличките" бяха в серия от 14 поредни мача без загуба в столичните дербита.

В неделя Тотнъм приема Астън Вила, докато Манчестър Юнайтед гостува на Евертън.