Борнемут загуби домакинството си на Арсенал в срещата между двата отбора от 13-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Виталити" завърши с успех за гостуващия тим с 2:1. Точни в полза на победителите бяха Обамеянг и Лерма, отбелязал си злощастен автогол. За домакините се разписа Кинг.

Унай Емери не можеше да разчита в днешната среща на Монреал, Кошчелни, Мавропанос и Уелбек, които са контузени. Това направи задачата на столичани една идея по-сложна за решаване.

Снимка 373806

"Черешките" от своя страна започнаха без Смит, който лекува тежка травма на коляното и ще се възстанови не по-рано от февруари месец следващата година, но все пак всички други футболисти бяха налични за сблъсъка.

Резултатът беше открит след точно половин час игра, когато акция на гостите завърши с разбъркване в полето на съперника и пратена от Лерма топката във вратата на собствения му тим. В предходния сблъсък на тима футболистът бе в ролята на герой, вкарвайки важно попадение за състава си, но днес настроението му бе по-скоро негативно, а липсата на късмет - видима за всички.

Снимка 391392

В продължението на първото полувреме Кинг вкара поредния си гол през сезона, съхранявайки надеждите на домакините поне за точката в срещата.

Тези блянове бяха пратени в небитието от Пиер-Емерик Обамеянг, който се възползва по възможно най-добрия начин от асистенция на Колашинац и след 67 минути игра оформи крайното 1:2.

Снимка 391393

Домакините са постигнали две победи в последните си шест мача от всички турнири и за средняк се намират в идеална форма, а лондончани са с едва две победи за същия брой срещи, както и четири ремита.

Отборът е вече само на точка от челната четворка, предвид загубата на Челси от Тотнъм.