Мениджърът на Арсенал Микел Артета призна, че равенството 2:2 срещу Ливърпул се е почувствало като две пропуснати точки, след като лондончани пропиляха преднина от 2:0.

Габриел Мартинели и Габриел Жезус изведоха "артилеристите" напред в първия половин час, но голът на Мохамед Салах върна Ливърпул обратно и след като египетският национал пропусна дузпа в началото на второто полувреме, Роберто Фирмино отбеляза късен изравнителен гол.

Юрген Клоп със смесени чувства след равенството с Арсенал

"Нито се радвам, нито съм ядосан"

"Когато допуснеш гол в края, това винаги са две пропуснати точки, защото ги имаш и страдаш в определени моменти. Чувството е "О, трябваше да го направим". Но ако сме честни към себе си, те имаха четири големи шанса да отбележат и дузпата. Трябва да се погледнем в огледалото и трябваше да се справим по-добре през второто полувреме", заяви Артета.

"Започнахме много добре, доминирахме, вкарахме първия гол и доведохме играта там, където искахме, и вкарахме втория и това беше моментът да вземем мача. Точно преди полувремето им дадохме надежда. Допуснахме гол и те създадоха вяра в тази специална атмосфера и стадион.

Ливърпул - Арсенал 2:2 в мач от Висшата лига

Ливърпул възкръсна срещу Арсенал на "Анфийлд" и препъна "артилеристите" по пътя към титлата

Вижте подробности

Второто полувреме беше много различна история. Губехме всяка топка, особено в опасни зони, и допуснахме положения пред нашата врата. Когато това се случи, настъпва хаос. Има много ситуации в наказателното полето, трудно е да се измъкнеш и тогава трябва да страдаш.

Разчитахме на големи моменти в защита, където Арън Рамсдейл пое голяма част от това и те пропуснаха дузпата. Тогава можехме да решим мача, защото имахме три огромни положения на контра, където те бяха претоварени, но пропуснахме тази безмилостност да вземем мача.

Гледайки двете полувремена, вероятно резултатът е справедлив. Трябва да го вземеш. Големият урок вероятно е да играем по начина, по който го направихме през първото полувреме", добави Артета.