Арсенал победи трудно Престън в мач от 1/32 финалите на ФА Къп. "Артилеристите" се наложиха с 2:1 на стадион "Дийпдейл" след обрат. Любопитна подробност е, че Престън Норт Енд е първият шампион на Англия.

Домакините шокиращо поведоха в резултата в 7-ата минута, когато Калъм Робинсън получи топката от Джордан Хъгил и преодоля вратаря на "топчиите" Давид Оспина за 1:0.

До края на полувремето "артилеристите" опитаха да отвърнат на удара, но не успяха.

Веднага след почивката уелският национал Аарън Рамзи изравни за "топчиите" след асистенция на Алекс Айоби. В 77-ата попадение на Оливие Жиру бе отменено заради засада.

Минута преди кря на редовното време, Оливие Жиру отново вкара топката в мрежата след асистенция на Лукас Перес и този път голът му бе напълно редовен за пълния обрат 2:1 в полза на гостите.

Така Арсенал преодоля трудно третия кръг и продължи към 1/16-финалите на надпреварата за купата на страната.