Арсенал успя да измъкне минимална победа срещу Уест Хем с 1:0 и да застигне вечния съперник Тотнъм. Двата отбора имат по 40 точки от 28 мача, като "артилеристите" са девети с три гола по-слаба голова разлика. Уест Хем е на 16-а позиция с 27 точки, с колкото са следващите два тима: Уотфорд и Борнемут.

Евертън задържа голмайстора си до 2025-а година

Калвърт-Люин вярва, че може да се конкурират с най-добрите

Срещата започна с положение, което за малко не донесе гол за Уест Хем. Неточен пас на Джака позволи на Боуен да открадне топката. Играчът на "чуковте" стреля от дистанция, а ниският му удар завърши в лявата греда. Миналата седмица Джаред Боуен за първи път беше титуляр за и отбеляза гол срещу Саутхамптън.

Защитата на "артилеристите" беше отново преодоляна в 11-ата минута. Микел Антонио направи двойно с Форналс и се откъсна отдясно. Той напредна и двама играчи на Уест Хем останаха срещу само един защитник на съперника. Антонио провали възможността, защото опитът му да намери Алер беше много неточен.

Тимът на Микел Артета опита да отговори и стигна до няколко шанса. Йозил се озова на добра позиция, но в удара му беше много слаб. Малко по-късно след центриране на Сака, Диоп отклони топката към собствената си врата и тя се отби в горната греда. "Топчиите" продължиха да бъдат много несигурни в отбрана. В 19-ата минута Алер се озова сам срещу Лено след отлично подаване на Нобъл.

Уест Хам играеше почти равностойно, като създаваше по-чистите положения, но не се възползваше от това. Малко преди почивката Антонио пропусна най-добрата възможност. Диоп свали топката към него, той се завъртя и стреля отблизо, но покрай вратата.

В началото на втората част беше единственият период, в който Арсенал имаше някакво предимство.. В 56-ата минута Антонио не се възползва от поредния шанс за "чуковете". Центрирането на Кресуел бе отклонено от Алер и стигна до Михаил Антонио, около когото на няколко метра нямаше никой. Той избра да стреля с глава и Лено спаси. Тогава Артета пусна Лаказет на мястото на Нкетиа и това се оказа решаващо.

В 78-ата минута домакините все пак откриха резултата. Беше вдигната засада, но Лаказет се застрахова и вкара топката във вратата след подаване на Йозил. Играчите на Арсенал почти не се зарадваха, но след това имаше много дълго разглеждане от ВАР. След като бяха изтеглени съответните линии крайното решение се оказа гол и Лаказет попадна в прегръдките на своите съотборници.

В края "чуковете" опитаха всичко, но домакините успяха да оцелят и да грабнат ценните за тях точки.

Арсенал: Лено, Мари, Сократис, Луис, Сака, Себайос, Джака, Йозил, Обамеянг, Пепе, Нкетиа

Уест Хем: Фабиански, Кресуел, Огбона, Диоп, Нгакиа, Нобъл, Райс, Форналс, Боуен, Антонио, Алер