Арсенал постигна сравнително лесен успех срещу единайсеторката на Саутхемптън в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Емиратс" приключи при резултат 2:0.

Точни за победителите бяха Александър Лаказет и Хенрих Мхитарян. Последният се отчете и с асистенцията за своя съотборник след само 6 минути игра. Ранното попадение определено успокои домакините, а последвалото скоростно удвояване на преднината на тима съвсем уби интригата в сблъсъка.

Снимка 339402

В 17-ата минута Мхитарян ознаменува добрата си игра днес с попадение, с което зарадва феновете на клуба и внесе спокойствие в скамейката на състава си.

Арсенал продължава битката за Топ 4. "Артилеристите" са доста непостоянни напоследък, като имат 5 победи и 4 загуби в последните си 9 двубоя във всички турнири. Във Висшата лига ситуацията е подобна - 5 победи и 3 поражения в осем мача.

Унай Емери: Помолих Месут Йозил да бъде постоянен в изявите си, ключът е в неговите ръце

"Без контузии отново можем да видим най-доброто от него"

Все пак лондончани могат да се опрат на домакинската си форма напоследък, тъй като спечелиха последните си 7 мача на "Емиратс". Освен това са без поражение на своя стадион от Саутхемптън от ноември 1987-а, като имат 18 успеха и 6 равни в тези мачове.

Александър Лаказет се завърна по чудесен начин след наказание, отчитайки се с така важния ранен гол днес.