Отборът на Арсенал записа разгромна победа с 5:0 над Бърнли във финалния домакински мач на "Емиратс" за този сезон.

"Топчиите" изпратиха Арсен Венгер, който след почти 22 години начело се оттегля. Денят се превърна в още по-специален, след като този успех гарантира шестото място на "артилеристите" и това означава, че и през следващата кампания отборът ще играе европейски футбол.

Арсен Венгер се сбогува с Арсенал и феновете

Вижте прощалното писмо на мениджъра

Разбира се, победата остана на заден план, тъй като през целия двубой всичко се въртеше около френския специалист, който при появата си на терена бе аплодиран бурно и от съперниковата агитка.

Головата акция на Арсенал започна в 14-ата минута, когато Обамеянг се разписа на празна врата. Малко преди края на първото полувреме, взаимодействие между Белерин и Лаказет доведе до опасен удар на последния, който не остави никакви шансове на вратаря за 2:0.

Снимка 354922

Източник: Twitter

В 54-ата минута резултатът стана класически, след като Колашинац блесна с мощния си шут. Десет минути по-късно, Айоби покачи на 4:0, а Обамеянг оформи крайното 5:0.