Арсенал стартира участието си в групите на Лига Европа с победа като гост на ФК Цюрих. Английският гранд се наложи с 1:2 и по този начин оглави група А. Съставът на Микел Артета доминираше през целия мач и заслужено се поздрави с успеха. Головете за "артилеристите" отбелязаха Маркиньос в 16-та минута и Еди Нкетия в 62-та минута.

Швейцарският тим започна срещата по уверено и в първите минути поради грешка на съперника можеше да поведе резултата. Липса на добра комуникация между Габриел и стража Мат Търнър позволи на Айегун да стреля, но изстрелът му бе неточен. Арсенал отговори чрез Габриел Мартинели, но той не успя да ополозтвори възможността за попадение.

Гостите поведоха в 16-ата минута след страхотна бърза атака. Фабио Вийера пусна извеждащо подаване на Еди Нкетия по левия фанг, след което той центрира прекрасно към Маркиньос, който порази врата на домакините.

Към края на полувремето Цюрих изравни резултата. Еди Нкетия повали Алити в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Криезиу бе точен от бялата точка и възстанови паритета 1:1. Арсенал продължи да е по-активният отбор през втората част и в 62-та минута Маркиньос прехвърли цялата отбрана на домакините, където топката достигна до Нкетия и той прецизно я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1. Докрая на двубоя не се стигна до по-опасни положения и Арсенал съумя да удържи аванса си.

Микел Артета съжалява за начина, по който Арсенал загуби мача с Манчестър Юнайтед