Арсенал победи Блекпул с 2:1 в мач от 1/8-финалите на "Карабао Къп". Точни за "артилеристите" бяха Щефан Лихтщайнер в 33-ата минута и Смит-Роу в 50-ата. Шест минути по-късно Матео Гендузи бе изгонен за два жълти картона.

В 66-ата минута Поуди О'Конър вкара за 2:1, а шест минути преди края на редовното време бе изгонен.

Лондончани излязоха напред с първата си добра възможност в мача. Щефан Лихтщайнер засече центриране на Матео Гендузи в 33-ата минута.

Снимка 386910

Само пет минути след началото на второто полувреме футболистите на Арсенал достигнаха до втори гол, а негов реализатор бе Смит-Роу. Младокът вкара във вратата на Блекпул след слаба намеса на стража Хауърд при изстрел на Карл Дженкинсън.

В 56-ата минута Матео Гендузи бе изгонен за два жълти картона. Блекпул натисна и от стигна до гол в 66-ата минута, а негов автор стана О'Конър след подаване на Томпсън.

Малко след това гол на Делфонесо бе отменен заради засада.

В 84-ата минута О'Конър получи директен червен картон.