Арсенал постигна нова много важна победа в борбата за титлата. "Артилеристите" спечелиха едно от най-трудните си гостувания през сезона срещу Евертън на "Гудисън парк" с 2:1. Момчетата на Арсен Венгер бяха пълни господари на терена през почти целия мач и закономерно водеха с 2:0, но в крайна сметка допусна 1 гол и трепери до края на срещата.

Срещата започна много по-добре за гостите и те създаоха няколко добри ситуации, но те бяха пропуснати от Шамак. В средата на първото полувреме домакините поизравниха играта и създадоха също няколко интересни ситуации, но не стигнаха до гол. Попадение през първата част все пак падна. При една хубава атака на Арсенал Фабрегас стреля отдалеч, топката бе избита от вратаря на Евертън, но попадна в Саня, който от малък ъгъл откри резултата.

В началото на втората част "артилеристите" нанесоха окончателно своя удар. Фабрегас завърши много бърза и красива атака на Арсенал с ефектен гол за 2:0. В самия край на мача Тим Кейхил върна един гол от изоставането на "карамелите", но добрите изяви на вратаря на гостите Лукаш Фабиански и малкото време оставащо до края на срещата не им позволиха да стигнат до изравняване.  Подобно преди около месец Евертън осъществи срещу Манчестър Юнайтед, когато от 1:3 се добра до 3:3 в добавеното време на мача.