Арсенал и Ливърпул излизат днес от 22:00 часа на "Емирейтс" в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Двата тима се възползваха от паузата за национални отбори да си вземат глътка свеж въздух, предвид колебливите представяния последните седмици.

Към момента шампионите изненадващо заемат 7-о място в таблицата с 46 точки, а "артилеристите" са на незавидната 9-а позиция с 42.

Мачът е много важен и за двата тима, като единствено победа ще запази шансовете им за Топ 4.

ПРОМОЦИОНАЛЕН КОЕФИЦИЕНТ НА BWIN ЗА МАЧА

Домакините ще са без защитника Давид Луис, който е контузен. С травми в лагера на Ливърпул са Джо Гомес, Върджил ван Дайк, Жоел Матип и Джордан Хендерсън.

Снимка 521728

Източник: Twitter

Статистиката ни представя любопитно противопоставяне - Арсенал е тимът с най-малко допуснати голове през вторите полувремена - 10.

"Червените" пък са с най-много реализирани попадения през вторите 45 минути на срещите - 18.

Към момента двата английски гранда се представят прилично в Европа, където им предстоят тежки изпитания. Ливърпул ще срещне Реал (Мадрид) в 1/4-финалите на Шампионска лига, докато Арсенал се падна с летящия високо Славия (Прага).

В първенството обаче демонстрират неочаквано ниско ниво и днес е един от последните шансове на Артета, Клоп и техните възпитаници за поправителен.