Арсенал на Микел Артета имаше сладко отмъщение срещу Евертън, клубът, който му нанесе едва третото поражение през сезона във Висшата лига преди по-малко от месец. Сега "артилериститете" разбиха "карамелите" с 4:0 на "Емирейтс" и дръпнаха с пет точки пред Манчестър Сити.

Първото полувреме не беше лесно за домакините, но все пак в 40-ата минута Букайо Сака даде аванс на Арсенал, в последната минута преди почивката се разписа и Габриел Мартинели.

Снимка 608706

През втората част момчетата на Артета отбелязаха още два безответни гола. Капитанът Мартин Йодегорд покачи на 3:0 в 71-ата минута, а Мартинели вкара втория си гол в 80-ата минута за крайното 4:0.

Артета разкри какво иска да вижда от Арсенал

Арсенал е лидер в класирането на лигата с 57 точки след 24 мача, с две повече от втория Манчестър Сити, който има една среща повече.