Играчите на Арда си осигуриха свободен уикенд след победа с 3:0 над Марица, пише "Мач Телеграф". Двата тима се изправиха един срещу друг в контрола, играта на стадион "Хасан Семерджи" в Момчилград.

Тимът, воден от Георги Чиликов, реши всичко още през първото полувреме. Коконов откри още в 4-ата минута, а след това дойдоха силните минути на Тонислав Йорданов. Нападателят удвои в 17-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле. След това той оформи и крайното 3:0 десет минути по-късно.

През втората част Чиликов даде шанс на трима от юноши - Радослав Узунов, Владимир Яков и Николай Горанов. "Сините" от Кърджали имаха възможност да вкарат още 2 гола, но ги пропиляха. Пловдивчани също направиха 3 добри атаки, но не успяха да върнат поне един гол.

След срещата Чиликов разпусна футболистите до понеделник.

Арда с класически успех над Марица (Пловдив)