Със силен финален спринт на първенството Арда спечели седмото място и си гарантира участие в баража, който ще определи последния роден евроучастник, пише "Тема Спорт".

Той е на 10 юни, събота, от 19:00 часа срещу четвъртия в класирането, а тимът на Александър Тунчев е гост в него. Със сигурност кърджалийци се надяват сезон 2020/21 за тях да се повтори. Тогава те за първи път получиха излаз на континенталната сцена. Подобен сценарий обаче е невероятен, поне това сочи статистиката.

Арда получи лиценз за Европа, Септември отново ще домакинства в Драгалевци

Наред с това, изпадналият Септември ще домакинства мачовете си от Втора лига на стадион ДИТ в столичния квартал Драгалевци

Плейофи за евротурнирите у нас се играят от сезон 2016/17. И историята показва, че нито един тим от втората част на таблицата, не е успявал да победи третия или четвъртия в подреждането след края на редовния сезон. В досегашните 6 случая неизменно по-горностоящия в подреждането отива в Европа. По този сценарий три пъти е триумфирал Левски, а по веднъж, Арда, Славия и Ботев Пд. Това доказва, че "домашните стени" в този решаващ двубой винаги помагат.

Арда вече ликува след такъв сблъсък, но участва в него като четвърти в класирането. На 30 май 2021 година тимът прие в Кърджали Черно море и го повали с 1:0. Автор на единственото попадение бе Иван Коконов, който и в момента е в състава. Мачът бе доста интригуващ, като Тонислав Йорданов от Арда пропусна дузпа, а червени картони видяха Цветомир Панов от варненци и Алекс Петков от домакините.

Арда се е устремил към второ евроучастие. Добирането до Лигата на конференциите обаче минава през пренаписване на историята. Способни ли са на това Александър Тунчев и възпитаниците му?

БАРАЖИТЕ ЗА ЕВРОКВОТА

Сезон Мач Резултат

2016/17 ЛЕВСКИ* - ВЕРЕЯ 10:9 след дузпи, 1:1 в ред. вр. и прод.

2017/18 ЛЕВСКИ* - ЧЕРНО МОРЕ 4:1

2018/19 ЛЕВСКИ* - ЕТЪР 1:0

2019/20 СЛАВИЯ* - БОТЕВ ПД 2:1

2020/21 АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

2021/22 БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 2:1

Баланс: 6 баража, 6 пъти за евротурнирите се класира тимът от първата шестица на първенството.

Заб.: Домакин е отборът от първата шестица на първенството.

Предстои четвърти бараж на "Георги Аспарухов"