Арда загуби с 1:3 от полския Заглембе (Любин) в първата си контрола в Турция. Срещата се игра в комплекса "Сусеси" в Белек и премина при равностойна игра. Попаденията за поляците, които са по-напред в подготовката от нашия отбор, реализираха Филип Стажински, Джордже Църномаркович и Патрик Шишж. Почетния гол за Арда вкара бразилският нападател Жуниньо.

Мачът започна с пропуск на десния бек Милен Желев. Той се оказа по лявото крило, стреля опасно, но вратарят Хладун отби в ъглов удар. След изпълнението му обаче не последва нова опасност за поляците.

В деветата минута Заглембе откри резултата. Филип Стажински вкара от малък ъгъл. Полякът шутира опасно от статично положение, хващайки неподготвен българския страж Васил Симеонов за 1:0 за Заглембе.

В 23-ата минута хората на Николай Киров почти изравниха, но полски бранител успя да спре топката с тяло в последния момент.

В 38-ата минута Джордже Църномаркович увеличи на 2:0 за Заглембе! Централният бранител посрещна центриране при близката греда след корнер и отблизо наказа вратаря Васи Симеонов.

През второто полувреме се извършиха множество смени, а малко след подновяването на играта Иван Караджов спаси сигурен гол. В 55-ата минута момчетата на Николай Киров се върнаха в срещата, след като острието Жуниньо реализира, завършвайки отблизо отлична акция на Арда!

Последваха силни минути на българите, но пропуски на Георги Атанасов и Иван Тилев запазиха преднината на Заглембе. В 72-ата минута поляците увлеичиха разликата на два гола. Патрик Шишж се възползва от грешка в нашата отбрана.

В 78-ата минута Жуниньо се размина с втори гол, когато топката беше изчистена от голлинията.

Стартовите състави:

Арда: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 4. Милен Стоев, 29. Густаво, 21. Мартин Костадинов, 80. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 17. Иван Коконов, 7. Михаил Александров, 19. Румен Руменов, 9. Спас Делев.

Заглембе: Хладун, Войчицки, Йончжи, Църномаркович, Балич, Башкиров, Пореба, Стажински, Шишж, Дразич, Мраз.

Николай Киров: Изборът ми за Треньор на годината беше доста изненадващ за мен