Арда записа първа победа в лятната си подготовка, побеждавайки с 2:1 тимът на Марица. Срещата се игра на стадиона в Момчилград, където футболистите на Николай Киров бяха на подготовка.

Гостите първи откриха резултата чрез Мариян Бончев, който се възползва от грешка в отбраната на Арда След това обаче футболистите на Арда взеха нещата в свой ръце и създадоха няколко опасни положения пред вратата на пловдивчани, чрез Тонислав Йорданов, Спас Делев и Милен Желев.

От Ботев (Враца) се похвалиха с още един трансфер

Мартин Костадинов се присъедини към тима

След почивката Иван Коконов отправи опасен удар, но топката мина над напречната греда. В 64-ата минута Тилев бе спънат в наказателното поле, а Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка за 1:1. В 77-ата минута Крум Стоянов центрира от ляво, а връхлитащият на скорост в наказателното поле Александър Георгиев засече с глава топката и оформи крайния резултат Арда - Марица 2:1.

От 28 юни отборът на Арда продължава своята подготовка в Банско, където ще изиграе 4 контроли.