Арда победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в интересен и динамичен мач, игран в Кърджали. Двата тима не се смутиха от горещото време и показаха добра продукция за нашите стандарти. Гостите на два пъти повеждаха с попадения на Атанас Илиев, а кърджалийци изравняваха чрез Иван Коконов. Спас Делев вкара победното попадение след много красиво изпълнение в края на двубоя.

Така Арда излезе временно на трето място с 8 точки, колкото имат Берое и Царско село и голова разлика 8:6. Ботев е на осмо място с 4 точки и голова разлика 8:8.

Арда - Ботев (Пловдив), на живо

Арда - Ботев (Пловдив) 3:2, Спас Делев направи обрата с красив гол

Кърджалийци са един от двата отбора, за който през сезона са се разписвали само българи

Футболистите на Арда биха центъра за началото на мача и започнаха да разиграват топката назад. Милен Стоев върна лошо към вратаря Васил Симеонов и Атанас Илиев отне кълбото, заобиколи стража и откри за 0:1 след само 15 секунди.

Домакините не можаха веднага да се съвземат и Крис Добрев можеше да удвои останал сам срещу Симеонов, който в този случай се намеси отлично.

В следващите минути кърджалийци наложиха надмощие и започнаха да обстрелват вратата на Янко Георгиев при всяка възможност. Защитата на Ботев издържа до 28-ата минута. Тогава Спас Делев се измъкна отдясно и стреля опасно. Янко Георгиев изби в краката на Иван Коконов, който отблизо изравни за 1:1. При гола Коконов се заби в Георгиев. Вратарят се контузи в ребрата и беше заменен от Георги Аргилашки.

Снимка 494111

След няколко минутното прекъсване играта се изравни. Дълбоко в добавеното време Атанас Илиев вкара втори гол за Ботев с глава. Центрирането от фаул беше на резервата Цикарски. Илиев надскочи и двамата централни защитници на домакините за 1:2.

Малко преди това Маркиньос Педрозо получи разтежение и накара Ферарио Спасов да прави втора принудителна смяна с Цикарски.

Снимка 494113

След почивката "канарчетата" се прибраха. Домакините разиграваха дълго, а гостите дебнеха всяка възможност за контра. Така се получи хубав двуостър мач с положения пред двете врати.

В 68-ата минута Георги Кабаков се поколеба леко, но посочи бялата точка. Топката се удари първо в тялото, а после в неприбраната ръка на Славчо Шоколаров. Иван Коконов стреля слабо в десния ъгъл, Аргилашки изби, кълбото се върна в краката на Коконов, който вкара втория си гол отблизо за 2:2.

Снимка 494108

Гостите заиграха за равен и бяха наказани. В 85-ата минута националът Спас Делев реализира красив гол със странична ножица за 3:2. Малко след това Джонатан Перейра си изпусна нервите и получи втори жълт картон и остави Ботев с 10 човека.

В дългото добавено време имаше повече нерви. Домакинте можеха да вкарат още един гол. Но това нямаше значение за щастливите зрители, които скандираха името на наставника Николай Киров.