Хубаво центриране на Неделев към Илиев. Централният нападател за малко не достигна до топката. Изглежда, че Илиев е разтегнал в тази ситуация.

72′

Опасен удар на Иван Тилев. Аргилашки се хвърли надясно и спаси.

70′

ГОООООЛ! Иван Коконов стреля от дузпа в десния ъгъл на вратата на Аргилашки. Вратарят спаси, топката се върна право в краката на футболиста на Арда и той вкара отблизо за 2:2.

69′

Дузпа за Арда след игра с ръка на Славчо Шоколаров. Топката първо срещна тялото на футболиста на Ботев.

67′

Иракският национал Ребин Сулака смени капитана Пламен Крумов.

67′

Иван Тилев смени Румен Руменов.

67′
66′

Топката е изчистена пред голлинията на вратата на Ботев след удар с глава на футболист на Арда.

65′

Пламен Крумов стреля от фаул в стената.

64′

Джонатан спря светкавична контра на Спас Делев. Опасен фаул за домакините.

63′

Техничен удар на Неделев, Излезналият напред Симеонов боксира в корнер.

60′

Спред сегашния резултат Ботев е на четвърто място със 7 точки. Арда е на седма позиция с 5 точки.

58′

Джонатан остана сам срещу Симеонов. Вратарят легна и изби топката. Атанас Илиев не можа да уцели отдалече опразнената врата.

56′

Добра работа на Работов, който затвори Деян Лозев при извеждащ пас.

55′

Бърза контра за Ботев, завършила с лошо центриране на Неделев към Илиев.

52′

Нов шут на Светослав Ковачев в аут.

47′

Топката се удари в ръката на Цикарски в наказателното поле на Ботев. Кабаков остави играта да продължи. Публиката скандира: "Мафия".

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Ловре Кнежевич сменя Милен Стоев за Арда.

45+7′

Много интересно първо полувреме. Три гола и две контузии.

45+6′

ГООООЛ! Атанас Илиев вкара с глава през двамата централни защитници на домакините. Топката беше добре насочена в десния ъгъл на безпомощния Симеонов. Центрирането от фаул отляво беше на резервата Цикарски.

45+4′

Разбъркване в наказателното поле на Ботев. Аргилашки докопа топката след рикошет в носа на Балтанов. Публиката иска дузпа.

45+2′

Кристиан Добрев получи жълт картон за грубо влизане срещу Емил Мартинов.

45′

Шест минути добавно време заради контузията на Янко Георгиев.

44′

Шут на Леони над вратата. Той се освободи технично пред наказателното поле.

43′

Маркиньос Педрозо получи разтежение и беше сменен. Мите Цикарски влиза на неговото място.

42′

Бърза контра за Арда. Ковачев центрира отдясно, но топката рикошира и попадна в ръцете на Аргилашки.

39′

Аргилашки изпревари излизащия сам срещу него Ковачев. Футболистът на Арда си пусна топката дълго.

38′

Нов неточен удар на Ковачев след пробив в центъра и елегантни действия на Румен Руменов.

34′

Георги Аргилашки сменя Янко Георгиев.

30′

Янко Георгиев получи контузия в ребрата, след като Коконов се сблъска с него при гола. Вратарят получава лекарска помощ. Аргилашки загрява.

29′

ГОООООЛ! Иван Коконов вкара от два метра на празна врата. Спас Делев беше изведен отдясно. Той стреля опасно, надбягвайки Работов. Янко Георгиев плонжира и спаси, но топката попадна в непокрития Коконов.

24′

Янко Георгиев се изивиси и улови топката след центриране от фаул на Спас Делев.

22′

Плътен удар на Ковачев от границата на наказателното поле. Аут.

21′

Коконов падна в наказателното поле. Работов извади топката пред оставащия сам играч на Арда. Кабаков правилно не отсъди дузпа.

19′

Арда владее топката в 64% от времето. Но Ботев досега имаше две чисти голови ситуации.

16′

Много ранна пауза за вода заради горещото време.

13′

Серия от фаулове на футболисти на Ботев. Кабаков говори със Славчо Шоколаров.

7′

Крис Добрев излезе сам срещу вратаря, но Васил Сименов успя да хване топката.

6′

Янко Георгиев изпревари откъсващ се нападател на Арда.

1′

Героги Кабаков даде първия съдийски сигнал. Условията за игра са много тежки заради горещото време.

1′

ГОООООЛ! Атанас Илиев вкара след 15 секунди игра. Той се възползава от лошо връщане на Милен Стоев и заобиколи Симеонов, вкарвайки на празна врата.

24.Ребин Сулака 27.Иван Василев

Арда приема Ботев (Пловдив), който стартира сезона с успех в дербито срещу градския съперник Локомотив.

Любопитното е, че историческият първи домакински мач на Арда в елита беше точно срещу Ботев. Това стана в първия кръг от предишното първенство.

Тогава под пороен дъжд двата тима завършиха 0:0. След това кърджалийци приемаха съперниците си на "Лаута" в Пловдив, но от този сезон отново играят пред своите фенове след сериозен ремонт на стадион "Арена Арда".

Билети между 10 и 20 лева за Арда - Ботев (Пд)

Вижте цените за всеки сектор

Николай Киров за втори път ще се изправи срещу отбора на сърцето си. Той вече победи Ботев в края на юни - 1:0 в Пловдив в двубой от плейофите.

Не е сигурно дали наставникът на Арда ще може да използва новото попълнение Ребин Сулака, който до снощи не беше картотекиран.

В Ботев отново се породи напрежение между футболисти и треньори от една страна, и Сдружение ПФК Ботев, което 60% от акциите на клуба след оттеглянето на Георги Самуилов. Ферарио Спасов се надява играчите да не се разконцентрират и да изиграят силен мач в Кърджали.

Звездата на "канарчетата" Тодор Неделев отрече за оферта към него от Легия (Варшава) и на този етап остава в тима.

Иван Коконов: Може само да съжаляваме, че не сме с пълен актив от точки

"Дано продължим в същия дух"

Арда е един от двата отбора, за който през сезона са се разписвали само българи. Кърджалийци още нямат загуба през кампанията, а рекордната им серия без поражение е 5 мача под ръководството на Стамен Белчев.

Ботев още не е побеждавал Арда в елита. Досегашните 3 двубоя помежду им донесоха на "жълто-черните" едно равенство и две загуби.