Отборът на Арда стана част от елита в България на 29 май 2019 година, когато след гол на Ахмед Осман победи с 1:0 столичния Септември в решителен бараж.

Оттогава кърджалийци са неизменна част от елитната ни група и си създадоха репутация на солиден тим. Това, което липсва на кърджалийци обаче е победа у дома над някои от грандовете в България - ЦСКА, Левски и Лудогорец, припомня "Тема Спорт".

Роналдо легна болен, под въпрос е за Арда

Бразилецът пропусна тренировка на Левски

На "Арена Кърджали" са се изиграли осем мача срещу тези съперници, както и два на "Лаута", където Арда домакинстваше. В неделя предстои гостуване на Левски и местните фенове се надяват да видят успех над разклатения игрово, финансово и управленски столичен гранд.

"Сините" са удобен съперник за кърджалийци, които имат два успеха над Левски, но на "Герена". В Кърджали обаче Арда има две равенства - 1:1 и 0:0, както и загуба на "Лаута" с 1:3. Сега предстои четвърти опит на Арда да постигне успех у дома над Левски.