Не е вярно, че фондация „Ротшилд" поема лечението на Мануела в Израел. Това заяви Красимир Горсов, баща на тежко раненото при катастрофата край Ропотамо момиче. Истина е, поясни той, че чрез Петър Христов (бизнесмена, който финансово поема лечението на Мануела, б.р) се свързахме с тази фондация, но тя ще финансира само първоначалните изследвания в Университетската клиника в Йерусалим. „Самото лечение и престоят в клиниката трябва да го поемем ние", уточни Горсов.
По думите му отпътуването за Израел ще стане най-вероятно в средата на идната седмица. Ще се лети с израелски самолет, който ще бъде специално оборудван с техника от Военно-медицинска академия, посочи още Красимир Горсов.
Той опроверга, че лечението на Мануела ще бъде плащано по линия на Майкъл Чорни. „Благодарен съм на Левски и на моя приятел Цанко Цветанов, че ми предоставиха безплатно ползване услугите на М-тел, тъй като покрай грижите за дъщеря ми навъртам месечно разговори за около 500 лева", каза бащата.
Състоянието на 18-годишната Мануела е без особена промяна, сподели бащата, лошото е, че напоследък е започнала да вдига температура. Още 2 кг трябва да наддаде, за да може да се извърши транспортирането до Израел.
По повод на Стависки Горсов заяви, че за последно се е чул с него преди месец, когато Максим му се обадил да каже, че няма финансови възможности да плаща лечението на Мануела.
„Аз знам, че е добър човек, но околните му дават лоши съвети, които той слуша", категоричен е Красимир. Междувременно Уеб Медиа Груп и Нова телевизия в лицето на Крум Савов обединяваме усилията си по кампаниите за набиране средства за лечението на Мануела и за подпомагане семейството на загиналия Петър. За момента чрез номер 1572 на sms кампанията в Мобилтел са събрани над 60 хиляди лева, а във Вивател - около 7 хиляди.
Част от инициативата на Нова телевизия, Дарик радио и „Стандарт" са и откритите сметки:
Мануела Красимирова Горсова
Пиреос Банк клон Витоша
BG 71 PIRB 80504601716534 BGL
BG 12 PIRB 80504601716529 EUR
remarek
на 27.02.2008 в 13:15:46 #1Щото едната жертва беше син или дъщеря на някаква прокурорка.