С двубоя между Милан и Киево се открива 7-ият кръг на италианската Серия "А". По традиция Милан взима двубоите си срещу "летящите магарета", но играе много трудно срещу този съперник.

Справка - миналият сезон "росонерите" се наложиха с 2:1 във Верона след голове на централния защитник Неста в 82-ата и 90-та минути. Мачът на "Сан Сиро" пък завърши 1:0 за домакините, а точен бе Зеедорф в 90-ата минута.

Като цяло Милан е в серия от 7 поредни победи срещу този съперник. Последният успех на веронци датира от сезон 2005/06, когато Киево се наложи у дома с 2:1. До момента двата отбора се движат добре в първенството, като ги разделя само една точка. Особено впечатляващ е 100% актив на Киево в мачовете далеч от дома - 2 срещи, 2 победи, при голова разлика 6:2.

Милан обаче по традиция е силен домакин, а при успех в събота поне за един ден ще оглави Серия "А". Нашият съвет е победа за Милан. Коефициентът за "росонерите" е около 1.45.