Мечтата на Челси за 4 купи този сезон остава жива, след като момчетата на Жозе Мауриньо се справиха със съпротивата на отбора на Митко Бербатов Тотнъм и спечелиха с 2:1 преиграването на четвъртфинала от турнира за Купата на ФА на стадиона на "шпорите" "Уайт Харт Лейн".

"Сините" нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. В 55-ата минута Андрий Шевченко нахлу в наказателното поле и откри резултата с хубав удар с левия крак в далечния ъгъл на пазената от Робинсън врата.

Малко по-късно Шон Райт-Филипс удвои преднината на Челси с красив гол от воле. Ашли Коул намери Дрогба с дълго подаване и африканецът отклони топката към Райт-Филипс, който я прати в мрежата със силен удар от въздуха с левия крак.

В 79-ата минута Тотнъм върна интригата в мача, след като Роби Кийн реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Карвальо срещу Бербатов. До края на срещата обаче "шпорите" не съумяха отново да намерят правилния път към вратата на Чех и отпаднаха от турнира.