Александър Овечкин стана едва четвъртият играч в цялата история на Националната хокейна лига, отбелязал 50 гола в дебютния си сезон.

Овечкин вкара своя гол номер 50 при заубата на неговия отбор Вашингтон от Атланта с 3:5.

20-годишният руснак вкара своя исторически гол в 13 минута на първата част и така се изравни с Тему Селане, Майк Боси и Джо Ниеуендик - единствените хокеисти, вкарали 50 гола през първата си година в лигата.

Тему Селане държи рекорда за "голмайстор-новобранец" със 76 гола, вкарани за Уинипег през сезона 1992-1993 година.

Младият руснак Овечкин направи голова асистенция на Дайниус Зубрус във втората третина и постави друг рекорд - стана
вторият новобранец с 50 гола и 100 точки в дебютния си сезон.

Руската сензация Александър Овечкин е и фаворит за наградата Калдер за най-добър новобранец в НХЛ за годината.

На леда в Атланта обаче над всички бе Мариан Хоса, който вкара два гола и бе в основата на други два гола за Атланта. Останалите голове за Атланта реализираха Вячеслав Козлов, Иля Ковалчук и Петер Бонда.