Кливланд Кавалиърс прекъсна серията от 14 поредни победи на Ню Джърси Нетс, след като го победи 108:102 като гост.

37 точки, 18 от които в четвъртата част, вкара ЛеБрон Джеймс за победителите. Всъщност той вкара 12 от последните 13 точки за тима си в мача, като "кавалерите" са само на една победа от подобряването си на клубния рекорд от победи.

Кавалиърс заема 2-ото място в Централната дивизия с 46 победи и 30 загуби, а Ню Джърси води в Атлантическата с 46 победи и 29 поражения.

Така "мрежите" не успяха да изравнят рекорда на Лейкърс от сезона 1999/2000 година от 15 поредни победни мача.

Дрю Гордън вкара 16 точки и спечели 9 борби за гостите, а Лари Хюз добави 15 точки. За домакините най-резултатен беше звездата им Винс Картър, но той пък пропусна три наказателни удара в последната минута и това се оказа решаващо.

Ричард Джеферсън наниза 20 точки и спечели 10 борби в полза на Ню Джърси.

В Чикаго Алън Айвърсън вкара 39 точки и неговият тим Филаделфия надви домакините 89:75. Двата отбора са абсолютно с еднакви показатели в Източната конференция - по 35 победи и 41 загуби и водят битка за послденото място в плейофите, а им остават по 6 мача до края на редовния сезон.

Маями продължава да бъде лидер в Югоизточната дивизия след победата 99:86 над Вашингтон Уизърдс. Шакил О'Нийл завърши мача с 27 точки за гостите от Флорида, Дерек Андерсън добави 20, а за Уизърдс с 30 завърши Хилберто Аренас.