Драгоман тръгна с амбиции за добро представяне този сезон. Към местните футболисти се присъединиха и трима преодстъпени от Сливнишки герой - вратарят Виктор Божков, защитникът Петър Георгиев и крилото Кирил Иванов.

1 кръг - Драгоман разби Искър 2005 (Лакатник) с 6:0 пред своя публика.

2 кръг - Загуби гостуването си на бойкият тим на Искра 2009 (Искрец) с минималното 0:1

3 кръг - "Граничарите" се изправиха срещу възродения Вихър (Алдомировци) в едно позабравено местно дерби. Дерби наистина се получи като мача премина през много обрати и драми и завърши 5:4 за Драгоман.

На 28-ми септември в мач за "Купа България" Драгоман домакинстваше на изпадналия в немилост Рилски спортист (Самоков) и въпреки че поведе в резултата още в първите минути, загуби с 2:3

4 кръг - Трудна, но заслужена победа срещу Вихър (Лопян) с 3:2 като гост

5 кръг - Предстоеше домакинство на лидера Торнадо (Безден). Мачът беше изпълнен с много заряд и нерви. Драгоман поведоха с 1:0 , а съдията (доказал се през целия мач че не може да ръководи дори и мач от А ОФГ) реши да подари дузпа на Торнадо, нервите на част от футболистите на Драгоман не издържаха и те нападнаха рефера. След което мача бе прекратеи и в последствие бе писъдена служебна загуба с 0:3.

6 кръг - Драгоман гостуваше на Церово и загуби, отново с 3:5

7 кръг - В друго местно дерби гостуваше тимат на Ком (Годеч) и след като двата отбора игаха преди това за "Аматьорската купа" завършил с 3:0 за Драгоман се очакваше лесна домакинска победа. Но това не се случи и Ком победи с 1:0

8 кръг - Гостуването на Правец също се превърна в голов спектакъл завършвайки 5:4 за Драгоман

9 кръг - В последния кръг от есента в Драгоман гостува Спортист Драговищица. След проспано първо полувреме двата отбора се разиграха и вкараха 5 гола, завършвайки 3:2 в полза на "граничарите" от Драгоман.

Равносметката след края на полусезона е 5 победи 0 равни 4 загуби - 15 точки и 4-то място в класирнето. Така без пари и спонсори и с футболисти предимно от града, феновете останаха доволни от представянето на своя отбор.