Тунджа (Ямбол) на треньора Димитър Иванов започна да се откъсва на първото място в Югоизточна "В" група. Тимът на треньора, вкарал като футболисти най-бързия гол за ЦСКА във вратата на Левски, спечели с 2:1 у дома дербито на 5 кръг с Раковски.

Гостите откриха чрез Стефанов в 35-ата минута, но домакините обърнаха мача с голове в края на двете полувремена. По този начин футболният отбор на Ямбол поведе в класирането с пълен актив от 15 точки, като избяга на преследвача Свиленград с 4 точки.

Новакът в групата Мастер и Брестник завършиха 1:1 в Бургас след гол за гостите в 25-ата минута на Марио Георгиев и изравнителен на Момчил Стамболийски в 55-ата. Двубоят край морето премина изключително грубо, за което вина носи основно главният рефер Христо Христов от Бургас.

"Навремето в този регион имаше един отбор Космос. Мастер със сигурност е новият Космос в българския футбол. Тотална корида и радостното е, че напускаме Бургас живи и здрави", отсече пред Topsport.bg изпълнителният директор на брестничани Милко Якимов.

Резултатите в 5-и кръг на Югоизточна "В" група"

Чирпан - Свиленград 1:4, Мастер (Бургас) - Брестник 1:1, Гигант (Съед.) - Загорец 3:1, Тунджа (Ямбол) - ФК Раковски 2:1, Родопа (См) - Хеброс (Харманли) 2:1, Спартак (Пд) - Левски (Кар) 2:0, Асеновец - Тунджа (Ягода) 7:0, Созопол- Димитровград 2:1, Спортист (Роза) - Розова долина играят утре, Ботев (Гълъбово) - Арда (Кж) на 21 септември.