Отборът на ЦСКА спечели по изключително убедителен начин поредния си двубой в Югозападната „В" група.

Този път опонент на „червените" бе Ботев (Ихтиман), като възпитаниците на Христо Янев записаха нов рекорден успех.

Столичани се наложиха с катастрофалното за съперника 11:0, като с хеттрик в тяхна полза се отличи Павел Головодов.

КОМЕНТАР ОТ МАЧА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Ботев се представя неубедително в първенството, като заема 12-ото място с 19 точки. В предишния кръг тимът победи в Ихтиман с 3:0 Вихрен.

Основният аргумент на Ботев е стабилният вратар Милетко Христов, който впечатли с изявите си при загубата с 0:3, като опази мрежата си суха до 74-ата минута.

Днес обаче Христов трябваше да вади топката цели 11 пъти от своята мрежа.

До този момент ЦСКА победи на три пъти селекцията от Ихтиман. Два пъти за първенство и веднъж за Купата на България.

„Червените" играха без двама от основните си играчи. С контузии са Ангел Грънчов и Станислав Маламов. Атаката на домакините бе водена от Преслав Йорданов.

Последният се отличи с две попадения, а можеше да реализира и хеттрик, ако не бе заменен.

Влезлият на неговото място Хазуров обаче също записа името си сред голмайсторите в срещата на два пъти.

С още два гола, отбелязани само в рамките на една минута, се отличи капитанът на ЦСКА - Борис Галчев, а по веднъж се разписаха Дичев и Цветанов.

Всички погледи обаче бяха съсредоточени към преживелия сериозна лична драма Павел Головодов, който днес бе номер едно на терена със своя хеттрик.

Павел се разписа в 8-ата, 43-ата и 63-ата минути на двубоя.

Това бе най-изразителната победа на "армейците" през сезона, с която грандът на българския футбол оглави редица престижни класации.