Лидерът в Югозападната "В" група - ЦСКА надделя без каквито и да било затруднения над Септември (София), в столичното "дерби" от 19-ия кръг на надпреварата в третия ни футболен ешелон.

"Червените" се наложиха с повече от убедителното 8:1 над опонента си.

Попаденията за "армейците" вкараха Цветанов, Николай Цветков, Самир Аясс и Костадин Хазуров, като последният се разписа три пъти, а Демона и Аясс се отличиха с по два гола.

КОМЕНТАР ОТ МАЧА ПО МИНУТИ ВИЖТЕ ТУК!

Това бе поредният важен двубой за "червените" преди мачовете им срещу Берое от полуфиналите в турнира за Купата на България. "Армейците" ще премерят сили със старозагорци на 6-и и 21-и април.

Столичани бяха без поражение в Югозападната "В" група преди началото днес, като бяха допуснали един-единствен гол, дело на Александър Бранеков, който се разписа в собствената си врата в мача с Вихрен.

На мястото на наказания Виктор Райчев, наставникът Христо Янев включи в игра Милен Кикарин. Преслав Йорданов пък отстъпи позицията си на върха в атаката, като тя бе заета от Костадин Хазуров.

Последният се отблагодари по възможно най-добрия начин на наставника Янев, като се разписа на два пъти, а бе в центъра на събитията в предни позиции в голяма част от акциите в червено.

Резултатът обаче бе открит от друг "армеец" - Момчил Цветанов, който засече топката в мрежата от воле след само 20 секунди игра.

До 8-ата минута предимството на "червените" бе удвоено, като Хазуров получи възможност да покаже класата си в наказателното поле и не пропусна открилия му се шанс - 2:0.

"Класиката" стана факт в 17-ата минута, когато Аясс вкара първия си гол в срещата днес.

"Историческият" момент в мача дойде в края на първата част, когато гостите отбелязаха попадение в "червената" врата. То дойде след точно изпълнение на дузпа от капитана на Септември - Николай Николов. Това бе първи гол в мрежата на столичния гранд през сезона, отбелязано от състезател на съперниковия отбор.

Пет минути след почивката Хазуров вкара за втори път, а в 55-ата минута и Аясс направи същото, след атрактивен опит за задна ножица.

Крайното 8:1 оформиха влезлият като резерва Николай Цветков и Хазуров. Цветков първо бе точен от бялата точка след фаул срещу Цветанов в наказателното поле, а три минути преди края разочарова отново стража на съперника. Хазуров сложи точка на спора в заключителните секунди на мача.

Така безупречната серия на ЦСКА в третия ни футболен ешелон продължава и отборът остава убедителен лидер в Югозападната "В" група.