ЦСКА постигна нова гръмка победа във „В" група. „Червените" разгромиха Велбъжд (Кюстендил) с 6:0 в мач от 5-ия кръг на Югозападната „В" група. Срещата на „Армията" отново се игра на една врата, а „армейците" си правеха каквото поискат пред погледите на изплашените кюстендилци. Това е пета поредна победа на ЦСКА от началото на първенството.

В герой за домакините се превърна Преслав Йорданов, който блесна с хеттрик и подаде за други две попадения. Нападателят се разписа и за трите гола с глава.
Гостите от Кюстендил пък едва на няколко пъти успяха да минат центъра на терена, а нападателят им Шаранков имаше една отлична възможност да отбележи от чиста позиция, но нацели греда.

Срещата започна с мощен натиск на ЦСКА.  В 7-ата минута Преслав Йорданов свали към Головодов, който технично с левия крак вкара за 1:0. В 16-ата минута отново високият нападател засече с глава след центриране на Галчев от фаул, вкарвайки за 2:0.

В 37-ата минута Йорданов вкара много красив гол, засичайки с глава от почти легнало положение. На полувремето в игра се появи 14-годишният талант Валентин Антов. Защитникът влезе на мястото на Чорбаджийски.

В 52-ата минута, Преслав Йорданов  отбеляза своя хеттрик след като се извиси в малкото наказателно поле и засече подаване на Цветков за 4:0. Седем минути по-късно Галчев засече подаване на Йорданов и изскочи сам срещу вратаря и с прехвърлящ изстрел направи 5:0.

Крайният резултат бе оформен три минути преди края от Владислав Узунов, който с далечен изстрел с левия крак, отбеляза много красиво попадение.