Отборът на ЦСКА 1948 записа поредния си убедителен успех. Тимът срази с 9:0 Урвич от Долни Пасарел в мач, игран на игрището в столичния квартал "Обеля".

По програма двубоят трябваше да се състои в неделя, но президентските избори го изтеглиха за днес. Така футболистите на Валентин Илиев загряха с разгром преди дербито с втория в областната група Левски-Раковски, което е след седмица.

Срещата премина почти изцяло на една врата, като само веднъж стражът на "червените" Иван Герасимов - той спаси удар на Александър Господинов след почивката. Иначе в самото начало Калоян Стефанов даде началото на дъжда от попадения в мрежата на Урвич.

В седмата минута Георги Божилов засече пас отляво и направи 2:0. Скоро след това Борислав Трендафилов с глава покачи на 3:0. В 19-ата минута Божилов търкули топката във вратата за 4:0.

Последва кратко затишие в и около наказателното поле на гостущия тим, за да дойде 40-ата минута, когато Стефанов реализира своето второ попадение за 5:0. Секунди след това Божилов имаше възможност да запише хеттрик, но вратарят Николай Ростиславов отби шута му от дузпа.

След почивката Георги Кънчев, Едуарт Атанасов (2) и Пенчо Гичев оформиха крайния резултат.

Това 9:0 е рекордна победа за ЦСКА 1948 в "А" обласната група. Голът на Гичев пък бе негов първи за "червените", след като юношата на Берое се присъедини наскоро към състава на Вальо Илиев.