Отборът на ЦСКА 1948 спечели дербито на кръга в Окръжната група с 4:1, след като надви вторият в класирането - Гранит (Владая). Така тимът, воден от Валентин Илиев на практика си осигури шампионската титла при аматьорите, тъй като "червените" имат 15 точки преднина пред своя опонент и са недостижими на върха.

Снимка 289948

Източник: topsport.bg

Гостите от Владая записаха силни първи минути и успяха да шокират състава на ЦСКА 1948 с ранен гол. Това обаче, не повлия особено на "червените", като до почивката момчетата на Вальо Илиев достигнаха до обрат и на се оттеглиха при резултат 2:1. На голмайсторското табло записаха имената си Кристиян Петров и Калоян Стефанов.

През второто полувреме домакините бяха отборът, който седеше доста по-добре на терена. Гостите останаха и с човек по-малко, след като техен играч получи директен червен картон за груба игра. Безброй пропуски лишиха "червените" от по-разгромна победа, но чрез попадения на Марио Димитров и Димитър Иванов, ЦСКА 1948 записа пореден триумф, който изпрати младите футболисти на баражите за влизане в Трета лига.

Снимка 289949

На 10-ти май момчетата на Вальо Илиев играят на полуфинала за Купата на АФЛ срещу Литекс.